| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| guyo guyes guya guyamos guyáis guyen | guyaba guyabes guyaba guyábamos / guyábemos guyabais / guyabeis guyaben | guyé guyasti / guyesti guyó guyemos guyastis / guyestis guyaron | guyara / guyare guyaras / guyares guyara / guyare guyáramos / guyáremos guyarais / guyareis guyaran / guyaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| guye guyas / guyes guye guyemos guyéis guyan / guyen | guyara / guyare guyaras / guyares guyara / guyare guyáramos / guyáremos guyarais / guyareis guyaran / guyaren | guyaré guyarás guyará guyaremos guyaréis guyarán | guyaría guyaríes guyaría guyaríamos / guyaríemos guyaríais / guyaríeis guyaríen | ||
| Infinitivu | guyar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | guyando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | guya guyái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana