| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| marcho marches marcha marchamos marcháis marchen | marchaba marchabes marchaba marchábamos / marchábemos marchabais / marchabeis marchaben | marché marchasti / marchesti marchó marchemos marchastis / marchestis marcharon | marchara / marchare marcharas / marchares marchara / marchare marcháramos / marcháremos marcharais / marchareis marcharan / marcharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| marche marchas / marches marche marchemos marchéis marchan / marchen | marchara / marchare marcharas / marchares marchara / marchare marcháramos / marcháremos marcharais / marchareis marcharan / marcharen | marcharé marcharás marchará marcharemos marcharéis marcharán | marcharía marcharíes marcharía marcharíamos / marcharíemos marcharíais / marcharíeis marcharíen | ||
| Infinitivu | marchar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | marchando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | marcha marchái |
Flexona como: falar
forma nominal : marcha
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana