| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| regalo regales regala regalamos regaláis regalen | regalaba regalabes regalaba regalábamos / regalábemos regalabais / regalabeis regalaben | regalé regalasti / regalesti regaló regalemos regalastis / regalestis regalaron | regalara / regalare regalaras / regalares regalara / regalare regaláramos / regaláremos regalarais / regalareis regalaran / regalaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| regale regalas / regales regale regalemos regaléis regalan / regalen | regalara / regalare regalaras / regalares regalara / regalare regaláramos / regaláremos regalarais / regalareis regalaran / regalaren | regalaré regalarás regalará regalaremos regalaréis regalarán | regalaría regalaríes regalaría regalaríamos / regalaríemos regalaríais / regalaríeis regalaríen | ||
| Infinitivu | regalar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | regalando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | regala regalái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana