| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| anabarro anabarres anabarra anabarramos anabarráis anabarren | anabarraba anabarrabes anabarraba anabarrábamos / anabarrábemos anabarrabais / anabarrabeis anabarraben | anabarré anabarrasti / anabarresti anabarró anabarremos anabarrastis / anabarrestis anabarraron | anabarrara / anabarrare anabarraras / anabarrares anabarrara / anabarrare anabarráramos / anabarráremos anabarrarais / anabarrareis anabarraran / anabarraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| anabarre anabarras / anabarres anabarre anabarremos anabarréis anabarran / anabarren | anabarrara / anabarrare anabarraras / anabarrares anabarrara / anabarrare anabarráramos / anabarráremos anabarrarais / anabarrareis anabarraran / anabarraren | anabarraré anabarrarás anabarrará anabarraremos anabarraréis anabarrarán | anabarraría anabarraríes anabarraría anabarraríamos / anabarraríemos anabarraríais / anabarraríeis anabarraríen | ||
| Infinitivu | anabarrar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | anabarrando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | anabarra anabarrái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana