| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arrefonfiño arrefonfiñes arrefonfiña arrefonfiñamos arrefonfiñáis arrefonfiñen | arrefonfiñaba arrefonfiñabes arrefonfiñaba arrefonfiñábamos / arrefonfiñábemos arrefonfiñabais / arrefonfiñabeis arrefonfiñaben | arrefonfiñé arrefonfiñasti / arrefonfiñesti arrefonfiñó arrefonfiñemos arrefonfiñastis / arrefonfiñestis arrefonfiñaron | arrefonfiñara / arrefonfiñare arrefonfiñaras / arrefonfiñares arrefonfiñara / arrefonfiñare arrefonfiñáramos / arrefonfiñáremos arrefonfiñarais / arrefonfiñareis arrefonfiñaran / arrefonfiñaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arrefonfiñe arrefonfiñas / arrefonfiñes arrefonfiñe arrefonfiñemos arrefonfiñéis arrefonfiñan / arrefonfiñen | arrefonfiñara / arrefonfiñare arrefonfiñaras / arrefonfiñares arrefonfiñara / arrefonfiñare arrefonfiñáramos / arrefonfiñáremos arrefonfiñarais / arrefonfiñareis arrefonfiñaran / arrefonfiñaren | arrefonfiñaré arrefonfiñarás arrefonfiñará arrefonfiñaremos arrefonfiñaréis arrefonfiñarán | arrefonfiñaría arrefonfiñaríes arrefonfiñaría arrefonfiñaríamos / arrefonfiñaríemos arrefonfiñaríais / arrefonfiñaríeis arrefonfiñaríen | ||
| Infinitivu | arrefonfiñar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arrefonfiñando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arrefonfiña arrefonfiñái |
Flexona como: falar
variante ortográfica : refonfiñar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana