| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arremillo arremilles arremilla arremillamos arremilláis arremillen | arremillaba arremillabes arremillaba arremillábamos / arremillábemos arremillabais / arremillabeis arremillaben | arremillé arremillasti / arremillesti arremilló arremillemos arremillastis / arremillestis arremillaron | arremillara / arremillare arremillaras / arremillares arremillara / arremillare arremilláramos / arremilláremos arremillarais / arremillareis arremillaran / arremillaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arremille arremillas / arremilles arremille arremillemos arremilléis arremillan / arremillen | arremillara / arremillare arremillaras / arremillares arremillara / arremillare arremilláramos / arremilláremos arremillarais / arremillareis arremillaran / arremillaren | arremillaré arremillarás arremillará arremillaremos arremillaréis arremillarán | arremillaría arremillaríes arremillaría arremillaríamos / arremillaríemos arremillaríais / arremillaríeis arremillaríen | ||
| Infinitivu | arremillar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arremillando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arremilla arremillái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana