| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| atorriyo atorriyes atorriya atorriyamos atorriyáis atorriyen | atorriyaba atorriyabes atorriyaba atorriyábamos / atorriyábemos atorriyabais / atorriyabeis atorriyaben | atorriyé atorriyasti / atorriyesti atorriyó atorriyemos atorriyastis / atorriyestis atorriyaron | atorriyara / atorriyare atorriyaras / atorriyares atorriyara / atorriyare atorriyáramos / atorriyáremos atorriyarais / atorriyareis atorriyaran / atorriyaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| atorriye atorriyas / atorriyes atorriye atorriyemos atorriyéis atorriyan / atorriyen | atorriyara / atorriyare atorriyaras / atorriyares atorriyara / atorriyare atorriyáramos / atorriyáremos atorriyarais / atorriyareis atorriyaran / atorriyaren | atorriyaré atorriyarás atorriyará atorriyaremos atorriyaréis atorriyarán | atorriyaría atorriyaríes atorriyaría atorriyaríamos / atorriyaríemos atorriyaríais / atorriyaríeis atorriyaríen | ||
| Infinitivu | atorriyar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | atorriyando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | atorriya atorriyái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana