| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| bacheo bachees bachea bacheamos bacheáis bacheen | bacheaba bacheabes bacheaba bacheábamos / bacheábemos bacheabais / bacheabeis bacheaben | bacheé bacheasti / bacheesti bacheó bacheemos bacheastis / bacheestis bachearon | bacheara / bacheare bachearas / bacheares bacheara / bacheare bacheáramos / bacheáremos bachearais / bacheareis bachearan / bachearen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| bachee bacheas / bachees bachee bacheemos bacheéis bachean / bacheen | bacheara / bacheare bachearas / bacheares bacheara / bacheare bacheáramos / bacheáremos bachearais / bacheareis bachearan / bachearen | bachearé bachearás bacheará bachearemos bachearéis bachearán | bachearía bachearíes bachearía bachearíamos / bachearíemos bachearíais / bachearíeis bachearíen | ||
| Infinitivu | bachear | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | bacheando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | bachea bacheái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana