| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| caneo canees canea caneamos caneáis caneen | caneaba caneabes caneaba caneábamos / caneábemos caneabais / caneabeis caneaben | caneé caneasti / caneesti caneó caneemos caneastis / caneestis canearon | caneara / caneare canearas / caneares caneara / caneare caneáramos / caneáremos canearais / caneareis canearan / canearen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| canee caneas / canees canee caneemos caneéis canean / caneen | caneara / caneare canearas / caneares caneara / caneare caneáramos / caneáremos canearais / caneareis canearan / canearen | canearé canearás caneará canearemos canearéis canearán | canearía canearíes canearía canearíamos / canearíemos canearíais / canearíeis canearíen | ||
| Infinitivu | canear | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | caneando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | canea caneái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana