| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| chircho chirches chircha chirchamos chircháis chirchen | chirchaba chirchabes chirchaba chirchábamos / chirchábemos chirchabais / chirchabeis chirchaben | chirché chirchasti / chirchesti chirchó chirchemos chirchastis / chirchestis chircharon | chirchara / chirchare chircharas / chirchares chirchara / chirchare chircháramos / chircháremos chircharais / chirchareis chircharan / chircharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| chirche chirchas / chirches chirche chirchemos chirchéis chirchan / chirchen | chirchara / chirchare chircharas / chirchares chirchara / chirchare chircháramos / chircháremos chircharais / chirchareis chircharan / chircharen | chircharé chircharás chirchará chircharemos chircharéis chircharán | chircharía chircharíes chircharía chircharíamos / chircharíemos chircharíais / chircharíeis chircharíen | ||
| Infinitivu | chirchar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | chirchando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | chircha chirchái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana