| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| cuspiño cuspiñes cuspiña cuspiñamos cuspiñáis cuspiñen | cuspiñaba cuspiñabes cuspiñaba cuspiñábamos / cuspiñábemos cuspiñabais / cuspiñabeis cuspiñaben | cuspiñé cuspiñasti / cuspiñesti cuspiñó cuspiñemos cuspiñastis / cuspiñestis cuspiñaron | cuspiñara / cuspiñare cuspiñaras / cuspiñares cuspiñara / cuspiñare cuspiñáramos / cuspiñáremos cuspiñarais / cuspiñareis cuspiñaran / cuspiñaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cuspiñe cuspiñas / cuspiñes cuspiñe cuspiñemos cuspiñéis cuspiñan / cuspiñen | cuspiñara / cuspiñare cuspiñaras / cuspiñares cuspiñara / cuspiñare cuspiñáramos / cuspiñáremos cuspiñarais / cuspiñareis cuspiñaran / cuspiñaren | cuspiñaré cuspiñarás cuspiñará cuspiñaremos cuspiñaréis cuspiñarán | cuspiñaría cuspiñaríes cuspiñaría cuspiñaríamos / cuspiñaríemos cuspiñaríais / cuspiñaríeis cuspiñaríen | ||
| Infinitivu | cuspiñar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | cuspiñando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cuspiña cuspiñái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana