| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enchambarilo enchambariles enchambarila enchambarilamos enchambariláis enchambarilen | enchambarilaba enchambarilabes enchambarilaba enchambarilábamos / enchambarilábemos enchambarilabais / enchambarilabeis enchambarilaben | enchambarilé enchambarilasti / enchambarilesti enchambariló enchambarilemos enchambarilastis / enchambarilestis enchambarilaron | enchambarilara / enchambarilare enchambarilaras / enchambarilares enchambarilara / enchambarilare enchambariláramos / enchambariláremos enchambarilarais / enchambarilareis enchambarilaran / enchambarilaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enchambarile enchambarilas / enchambariles enchambarile enchambarilemos enchambariléis enchambarilan / enchambarilen | enchambarilara / enchambarilare enchambarilaras / enchambarilares enchambarilara / enchambarilare enchambariláramos / enchambariláremos enchambarilarais / enchambarilareis enchambarilaran / enchambarilaren | enchambarilaré enchambarilarás enchambarilará enchambarilaremos enchambarilaréis enchambarilarán | enchambarilaría enchambarilaríes enchambarilaría enchambarilaríamos / enchambarilaríemos enchambarilaríais / enchambarilaríeis enchambarilaríen | ||
| Infinitivu | enchambarilar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enchambarilando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enchambarila enchambarilái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana