| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enchambro enchambres enchambra enchambramos enchambráis enchambren | enchambraba enchambrabes enchambraba enchambrábamos / enchambrábemos enchambrabais / enchambrabeis enchambraben | enchambré enchambrasti / enchambresti enchambró enchambremos enchambrastis / enchambrestis enchambraron | enchambrara / enchambrare enchambraras / enchambrares enchambrara / enchambrare enchambráramos / enchambráremos enchambrarais / enchambrareis enchambraran / enchambraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enchambre enchambras / enchambres enchambre enchambremos enchambréis enchambran / enchambren | enchambrara / enchambrare enchambraras / enchambrares enchambrara / enchambrare enchambráramos / enchambráremos enchambrarais / enchambrareis enchambraran / enchambraren | enchambraré enchambrarás enchambrará enchambraremos enchambraréis enchambrarán | enchambraría enchambraríes enchambraría enchambraríamos / enchambraríemos enchambraríais / enchambraríeis enchambraríen | ||
| Infinitivu | enchambrar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enchambrando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enchambra enchambrái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana