| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enllardino enllardines enllardina enllardinamos enllardináis enllardinen | enllardinaba enllardinabes enllardinaba enllardinábamos / enllardinábemos enllardinabais / enllardinabeis enllardinaben | enllardiné enllardinasti / enllardinesti enllardinó enllardinemos enllardinastis / enllardinestis enllardinaron | enllardinara / enllardinare enllardinaras / enllardinares enllardinara / enllardinare enllardináramos / enllardináremos enllardinarais / enllardinareis enllardinaran / enllardinaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enllardine enllardinas / enllardines enllardine enllardinemos enllardinéis enllardinan / enllardinen | enllardinara / enllardinare enllardinaras / enllardinares enllardinara / enllardinare enllardináramos / enllardináremos enllardinarais / enllardinareis enllardinaran / enllardinaren | enllardinaré enllardinarás enllardinará enllardinaremos enllardinaréis enllardinarán | enllardinaría enllardinaríes enllardinaría enllardinaríamos / enllardinaríemos enllardinaríais / enllardinaríeis enllardinaríen | ||
| Infinitivu | enllardinar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enllardinando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enllardina enllardinái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana