| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| entafarno entafarnes entafarna entafarnamos entafarnáis entafarnen | entafarnaba entafarnabes entafarnaba entafarnábamos / entafarnábemos entafarnabais / entafarnabeis entafarnaben | entafarné entafarnasti / entafarnesti entafarnó entafarnemos entafarnastis / entafarnestis entafarnaron | entafarnara / entafarnare entafarnaras / entafarnares entafarnara / entafarnare entafarnáramos / entafarnáremos entafarnarais / entafarnareis entafarnaran / entafarnaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| entafarne entafarnas / entafarnes entafarne entafarnemos entafarnéis entafarnan / entafarnen | entafarnara / entafarnare entafarnaras / entafarnares entafarnara / entafarnare entafarnáramos / entafarnáremos entafarnarais / entafarnareis entafarnaran / entafarnaren | entafarnaré entafarnarás entafarnará entafarnaremos entafarnaréis entafarnarán | entafarnaría entafarnaríes entafarnaría entafarnaríamos / entafarnaríemos entafarnaríais / entafarnaríeis entafarnaríen | ||
| Infinitivu | entafarnar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | entafarnando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | entafarna entafarnái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana