| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| escabardo escabardes escabarda escabardamos escabardáis escabarden | escabardaba escabardabes escabardaba escabardábamos / escabardábemos escabardabais / escabardabeis escabardaben | escabardé escabardasti / escabardesti escabardó escabardemos escabardastis / escabardestis escabardaron | escabardara / escabardare escabardaras / escabardares escabardara / escabardare escabardáramos / escabardáremos escabardarais / escabardareis escabardaran / escabardaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| escabarde escabardas / escabardes escabarde escabardemos escabardéis escabardan / escabarden | escabardara / escabardare escabardaras / escabardares escabardara / escabardare escabardáramos / escabardáremos escabardarais / escabardareis escabardaran / escabardaren | escabardaré escabardarás escabardará escabardaremos escabardaréis escabardarán | escabardaría escabardaríes escabardaría escabardaríamos / escabardaríemos escabardaríais / escabardaríeis escabardaríen | ||
| Infinitivu | escabardar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | escabardando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | escabarda escabardái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana