| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| güespino güespines güespina güespinamos güespináis güespinen | güespinaba güespinabes güespinaba güespinábamos / güespinábemos güespinabais / güespinabeis güespinaben | güespiné güespinasti / güespinesti güespinó güespinemos güespinastis / güespinestis güespinaron | güespinara / güespinare güespinaras / güespinares güespinara / güespinare güespináramos / güespináremos güespinarais / güespinareis güespinaran / güespinaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| güespine güespinas / güespines güespine güespinemos güespinéis güespinan / güespinen | güespinara / güespinare güespinaras / güespinares güespinara / güespinare güespináramos / güespináremos güespinarais / güespinareis güespinaran / güespinaren | güespinaré güespinarás güespinará güespinaremos güespinaréis güespinarán | güespinaría güespinaríes güespinaría güespinaríamos / güespinaríemos güespinaríais / güespinaríeis güespinaríen | ||
| Infinitivu | güespinar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | güespinando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | güespina güespinái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana