| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| magullo magulles magulla magullamos magulláis magullen | magullaba magullabes magullaba magullábamos / magullábemos magullabais / magullabeis magullaben | magullé magullasti / magullesti magulló magullemos magullastis / magullestis magullaron | magullara / magullare magullaras / magullares magullara / magullare magulláramos / magulláremos magullarais / magullareis magullaran / magullaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| magulle magullas / magulles magulle magullemos magulléis magullan / magullen | magullara / magullare magullaras / magullares magullara / magullare magulláramos / magulláremos magullarais / magullareis magullaran / magullaren | magullaré magullarás magullará magullaremos magullaréis magullarán | magullaría magullaríes magullaría magullaríamos / magullaríemos magullaríais / magullaríeis magullaríen | ||
| Infinitivu | magullar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | magullando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | magulla magullái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana