| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mano manes mana manamos manáis manen | manaba manabes manaba manábamos / manábemos manabais / manabeis manaben | mané manasti / manesti manó manemos manastis / manestis manaron | manara / manare manaras / manares manara / manare manáramos / manáremos manarais / manareis manaran / manaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mane manas / manes mane manemos manéis manan / manen | manara / manare manaras / manares manara / manare manáramos / manáremos manarais / manareis manaran / manaren | manaré manarás manará manaremos manaréis manarán | manaría manaríes manaría manaríamos / manaríemos manaríais / manaríeis manaríen | ||
| Infinitivu | manar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | manando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mana manái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana