| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| modulo modules modula modulamos moduláis modulen | modulaba modulabes modulaba modulábamos / modulábemos modulabais / modulabeis modulaben | modulé modulasti / modulesti moduló modulemos modulastis / modulestis modularon | modulara / modulare modularas / modulares modulara / modulare moduláramos / moduláremos modularais / modulareis modularan / modularen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| module modulas / modules module modulemos moduléis modulan / modulen | modulara / modulare modularas / modulares modulara / modulare moduláramos / moduláremos modularais / modulareis modularan / modularen | modularé modularás modulará modularemos modularéis modularán | modularía modularíes modularía modularíamos / modularíemos modularíais / modularíeis modularíen | ||
| Infinitivu | modular | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | modulando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | modula modulái |
Flexona como: falar
forma nominal : modulación
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana