| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ñublino ñublines ñublina ñublinamos ñublináis ñublinen | ñublinaba ñublinabes ñublinaba ñublinábamos / ñublinábemos ñublinabais / ñublinabeis ñublinaben | ñubliné ñublinasti / ñublinesti ñublinó ñublinemos ñublinastis / ñublinestis ñublinaron | ñublinara / ñublinare ñublinaras / ñublinares ñublinara / ñublinare ñublináramos / ñublináremos ñublinarais / ñublinareis ñublinaran / ñublinaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ñubline ñublinas / ñublines ñubline ñublinemos ñublinéis ñublinan / ñublinen | ñublinara / ñublinare ñublinaras / ñublinares ñublinara / ñublinare ñublináramos / ñublináremos ñublinarais / ñublinareis ñublinaran / ñublinaren | ñublinaré ñublinarás ñublinará ñublinaremos ñublinaréis ñublinarán | ñublinaría ñublinaríes ñublinaría ñublinaríamos / ñublinaríemos ñublinaríais / ñublinaríeis ñublinaríen | ||
| Infinitivu | ñublinar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ñublinando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ñublina ñublinái |
Flexona como: falar
variante ortográfica de : nublinar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana