| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| palmo palmes palma palmamos palmáis palmen | palmaba palmabes palmaba palmábamos / palmábemos palmabais / palmabeis palmaben | palmé palmasti / palmesti palmó palmemos palmastis / palmestis palmaron | palmara / palmare palmaras / palmares palmara / palmare palmáramos / palmáremos palmarais / palmareis palmaran / palmaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| palme palmas / palmes palme palmemos palméis palman / palmen | palmara / palmare palmaras / palmares palmara / palmare palmáramos / palmáremos palmarais / palmareis palmaran / palmaren | palmaré palmarás palmará palmaremos palmaréis palmarán | palmaría palmaríes palmaría palmaríamos / palmaríemos palmaríais / palmaríeis palmaríen | ||
| Infinitivu | palmar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | palmando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | palma palmái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana