| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| reafirmo reafirmes reafirma reafirmamos reafirmáis reafirmen | reafirmaba reafirmabes reafirmaba reafirmábamos / reafirmábemos reafirmabais / reafirmabeis reafirmaben | reafirmé reafirmasti / reafirmesti reafirmó reafirmemos reafirmastis / reafirmestis reafirmaron | reafirmara / reafirmare reafirmaras / reafirmares reafirmara / reafirmare reafirmáramos / reafirmáremos reafirmarais / reafirmareis reafirmaran / reafirmaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| reafirme reafirmas / reafirmes reafirme reafirmemos reafirméis reafirman / reafirmen | reafirmara / reafirmare reafirmaras / reafirmares reafirmara / reafirmare reafirmáramos / reafirmáremos reafirmarais / reafirmareis reafirmaran / reafirmaren | reafirmaré reafirmarás reafirmará reafirmaremos reafirmaréis reafirmarán | reafirmaría reafirmaríes reafirmaría reafirmaríamos / reafirmaríemos reafirmaríais / reafirmaríeis reafirmaríen | ||
| Infinitivu | reafirmar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | reafirmando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | reafirma reafirmái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana