| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| reborburo reborbures reborbura reborburamos reborburáis reborburen | reborburaba reborburabes reborburaba reborburábamos / reborburábemos reborburabais / reborburabeis reborburaben | reborburé reborburasti / reborburesti reborburó reborburemos reborburastis / reborburestis reborburaron | reborburara / reborburare reborburaras / reborburares reborburara / reborburare reborburáramos / reborburáremos reborburarais / reborburareis reborburaran / reborburaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| reborbure reborburas / reborbures reborbure reborburemos reborburéis reborburan / reborburen | reborburara / reborburare reborburaras / reborburares reborburara / reborburare reborburáramos / reborburáremos reborburarais / reborburareis reborburaran / reborburaren | reborburaré reborburarás reborburará reborburaremos reborburaréis reborburarán | reborburaría reborburaríes reborburaría reborburaríamos / reborburaríemos reborburaríais / reborburaríeis reborburaríen | ||
| Infinitivu | reborburar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | reborburando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | reborbura reborburái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana