| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| sulfuro sulfures sulfura sulfuramos sulfuráis sulfuren | sulfuraba sulfurabes sulfuraba sulfurábamos / sulfurábemos sulfurabais / sulfurabeis sulfuraben | sulfuré sulfurasti / sulfuresti sulfuró sulfuremos sulfurastis / sulfurestis sulfuraron | sulfurara / sulfurare sulfuraras / sulfurares sulfurara / sulfurare sulfuráramos / sulfuráremos sulfurarais / sulfurareis sulfuraran / sulfuraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| sulfure sulfuras / sulfures sulfure sulfuremos sulfuréis sulfuran / sulfuren | sulfurara / sulfurare sulfuraras / sulfurares sulfurara / sulfurare sulfuráramos / sulfuráremos sulfurarais / sulfurareis sulfuraran / sulfuraren | sulfuraré sulfurarás sulfurará sulfuraremos sulfuraréis sulfurarán | sulfuraría sulfuraríes sulfuraría sulfuraríamos / sulfuraríemos sulfuraríais / sulfuraríeis sulfuraríen | ||
| Infinitivu | sulfurar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | sulfurando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | sulfura sulfurái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana