| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| zurro zurres zurra zurramos zurráis zurren | zurraba zurrabes zurraba zurrábamos / zurrábemos zurrabais / zurrabeis zurraben | zurré zurrasti / zurresti zurró zurremos zurrastis / zurrestis zurraron | zurrara / zurrare zurraras / zurrares zurrara / zurrare zurráramos / zurráremos zurrarais / zurrareis zurraran / zurraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| zurre zurras / zurres zurre zurremos zurréis zurran / zurren | zurrara / zurrare zurraras / zurrares zurrara / zurrare zurráramos / zurráremos zurrarais / zurrareis zurraran / zurraren | zurraré zurrarás zurrará zurraremos zurraréis zurrarán | zurraría zurraríes zurraría zurraríamos / zurraríemos zurraríais / zurraríeis zurraríen | ||
| Infinitivu | zurrar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | zurrando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | zurra zurrái |
Flexona como: falar
forma nominal : zurríu, zurramientu, zurra
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana