| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| desenllordio desenllordies desenllordia desenllordiamos desenllordiáis desenllordien | desenllordiaba desenllordiabes desenllordiaba desenllordiábamos / desenllordiábemos desenllordiabais / desenllordiabeis desenllordiaben | desenllordié desenllordiasti / desenllordiesti desenllordió desenllordiemos desenllordiastis / desenllordiestis desenllordiaron | desenllordiara / desenllordiare desenllordiaras / desenllordiares desenllordiara / desenllordiare desenllordiáramos / desenllordiáremos desenllordiarais / desenllordiareis desenllordiaran / desenllordiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| desenllordie desenllordias / desenllordies desenllordie desenllordiemos desenllordiéis desenllordian / desenllordien | desenllordiara / desenllordiare desenllordiaras / desenllordiares desenllordiara / desenllordiare desenllordiáramos / desenllordiáremos desenllordiarais / desenllordiareis desenllordiaran / desenllordiaren | desenllordiaré desenllordiarás desenllordiará desenllordiaremos desenllordiaréis desenllordiarán | desenllordiaría desenllordiaríes desenllordiaría desenllordiaríamos / desenllordiaríemos desenllordiaríais / desenllordiaríeis desenllordiaríen | ||
| Infinitivu | desenllordiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | desenllordiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | desenllordia desenllordiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana