| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| escaspio escaspies escaspia escaspiamos escaspiáis escaspien | escaspiaba escaspiabes escaspiaba escaspiábamos / escaspiábemos escaspiabais / escaspiabeis escaspiaben | escaspié escaspiasti / escaspiesti escaspió escaspiemos escaspiastis / escaspiestis escaspiaron | escaspiara / escaspiare escaspiaras / escaspiares escaspiara / escaspiare escaspiáramos / escaspiáremos escaspiarais / escaspiareis escaspiaran / escaspiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| escaspie escaspias / escaspies escaspie escaspiemos escaspiéis escaspian / escaspien | escaspiara / escaspiare escaspiaras / escaspiares escaspiara / escaspiare escaspiáramos / escaspiáremos escaspiarais / escaspiareis escaspiaran / escaspiaren | escaspiaré escaspiarás escaspiará escaspiaremos escaspiaréis escaspiarán | escaspiaría escaspiaríes escaspiaría escaspiaríamos / escaspiaríemos escaspiaríais / escaspiaríeis escaspiaríen | ||
| Infinitivu | escaspiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | escaspiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | escaspia escaspiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana