| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| faldio faldies faldia faldiamos faldiáis faldien | faldiaba faldiabes faldiaba faldiábamos / faldiábemos faldiabais / faldiabeis faldiaben | faldié faldiasti / faldiesti faldió faldiemos faldiastis / faldiestis faldiaron | faldiara / faldiare faldiaras / faldiares faldiara / faldiare faldiáramos / faldiáremos faldiarais / faldiareis faldiaran / faldiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| faldie faldias / faldies faldie faldiemos faldiéis faldian / faldien | faldiara / faldiare faldiaras / faldiares faldiara / faldiare faldiáramos / faldiáremos faldiarais / faldiareis faldiaran / faldiaren | faldiaré faldiarás faldiará faldiaremos faldiaréis faldiarán | faldiaría faldiaríes faldiaría faldiaríamos / faldiaríemos faldiaríais / faldiaríeis faldiaríen | ||
| Infinitivu | faldiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | faldiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | faldia faldiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana