| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| forcio forcies forcia forciamos forciáis forcien | forciaba forciabes forciaba forciábamos / forciábemos forciabais / forciabeis forciaben | forcié forciasti / forciesti forció forciemos forciastis / forciestis forciaron | forciara / forciare forciaras / forciares forciara / forciare forciáramos / forciáremos forciarais / forciareis forciaran / forciaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| forcie forcias / forcies forcie forciemos forciéis forcian / forcien | forciara / forciare forciaras / forciares forciara / forciare forciáramos / forciáremos forciarais / forciareis forciaran / forciaren | forciaré forciarás forciará forciaremos forciaréis forciarán | forciaría forciaríes forciaría forciaríamos / forciaríemos forciaríais / forciaríeis forciaríen | ||
| Infinitivu | forciar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | forciando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | forcia forciái |
Flexona como: falar
variante ortográfica : forzar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana