| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llagrimio llagrimies llagrimia llagrimiamos llagrimiáis llagrimien | llagrimiaba llagrimiabes llagrimiaba llagrimiábamos / llagrimiábemos llagrimiabais / llagrimiabeis llagrimiaben | llagrimié llagrimiasti / llagrimiesti llagrimió llagrimiemos llagrimiastis / llagrimiestis llagrimiaron | llagrimiara / llagrimiare llagrimiaras / llagrimiares llagrimiara / llagrimiare llagrimiáramos / llagrimiáremos llagrimiarais / llagrimiareis llagrimiaran / llagrimiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llagrimie llagrimias / llagrimies llagrimie llagrimiemos llagrimiéis llagrimian / llagrimien | llagrimiara / llagrimiare llagrimiaras / llagrimiares llagrimiara / llagrimiare llagrimiáramos / llagrimiáremos llagrimiarais / llagrimiareis llagrimiaran / llagrimiaren | llagrimiaré llagrimiarás llagrimiará llagrimiaremos llagrimiaréis llagrimiarán | llagrimiaría llagrimiaríes llagrimiaría llagrimiaríamos / llagrimiaríemos llagrimiaríais / llagrimiaríeis llagrimiaríen | ||
| Infinitivu | llagrimiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llagrimiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llagrimia llagrimiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana