| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mandonio mandonies mandonia mandoniamos mandoniáis mandonien | mandoniaba mandoniabes mandoniaba mandoniábamos / mandoniábemos mandoniabais / mandoniabeis mandoniaben | mandonié mandoniasti / mandoniesti mandonió mandoniemos mandoniastis / mandoniestis mandoniaron | mandoniara / mandoniare mandoniaras / mandoniares mandoniara / mandoniare mandoniáramos / mandoniáremos mandoniarais / mandoniareis mandoniaran / mandoniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mandonie mandonias / mandonies mandonie mandoniemos mandoniéis mandonian / mandonien | mandoniara / mandoniare mandoniaras / mandoniares mandoniara / mandoniare mandoniáramos / mandoniáremos mandoniarais / mandoniareis mandoniaran / mandoniaren | mandoniaré mandoniarás mandoniará mandoniaremos mandoniaréis mandoniarán | mandoniaría mandoniaríes mandoniaría mandoniaríamos / mandoniaríemos mandoniaríais / mandoniaríeis mandoniaríen | ||
| Infinitivu | mandoniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mandoniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mandonia mandoniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana