| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| torbio torbies torbia torbiamos torbiáis torbien | torbiaba torbiabes torbiaba torbiábamos / torbiábemos torbiabais / torbiabeis torbiaben | torbié torbiasti / torbiesti torbió torbiemos torbiastis / torbiestis torbiaron | torbiara / torbiare torbiaras / torbiares torbiara / torbiare torbiáramos / torbiáremos torbiarais / torbiareis torbiaran / torbiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| torbie torbias / torbies torbie torbiemos torbiéis torbian / torbien | torbiara / torbiare torbiaras / torbiares torbiara / torbiare torbiáramos / torbiáremos torbiarais / torbiareis torbiaran / torbiaren | torbiaré torbiarás torbiará torbiaremos torbiaréis torbiarán | torbiaría torbiaríes torbiaría torbiaríamos / torbiaríemos torbiaríais / torbiaríeis torbiaríen | ||
| Infinitivu | torbiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | torbiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | torbia torbiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana