| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| zusmio zusmies zusmia zusmiamos zusmiáis zusmien | zusmiaba zusmiabes zusmiaba zusmiábamos / zusmiábemos zusmiabais / zusmiabeis zusmiaben | zusmié zusmiasti / zusmiesti zusmió zusmiemos zusmiastis / zusmiestis zusmiaron | zusmiara / zusmiare zusmiaras / zusmiares zusmiara / zusmiare zusmiáramos / zusmiáremos zusmiarais / zusmiareis zusmiaran / zusmiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| zusmie zusmias / zusmies zusmie zusmiemos zusmiéis zusmian / zusmien | zusmiara / zusmiare zusmiaras / zusmiares zusmiara / zusmiare zusmiáramos / zusmiáremos zusmiarais / zusmiareis zusmiaran / zusmiaren | zusmiaré zusmiarás zusmiará zusmiaremos zusmiaréis zusmiarán | zusmiaría zusmiaríes zusmiaría zusmiaríamos / zusmiaríemos zusmiaríais / zusmiaríeis zusmiaríen | ||
| Infinitivu | zusmiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | zusmiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | zusmia zusmiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana