| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| entezo enteces entez entecemos entecéis entecen | entecía entecíes entecía entecíamos / entecíemos entecíais / entecíeis entecíen | entecí enteciesti / entecisti enteció enteciemos / entecimos enteciestis / entecistis entecieron | enteciera / enteciere entecieras / entecieres enteciera / enteciere enteciéramos / enteciéremos entecierais / enteciereis entecieran / entecieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enteza entezas enteza entezamos entezáis entezan | enteciera / enteciere entecieras / entecieres enteciera / enteciere enteciéramos / enteciéremos entecierais / enteciereis entecieran / entecieren | enteceré entecerás entecerá enteceremos enteceréis entecerán | entecería enteceríes entecería enteceríamos / enteceríemos enteceríais / enteceríeis enteceríen | ||
| Infinitivu | entecer | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enteciendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | entez entecéi |
Flexona como: paecer
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana