| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ciquito ciquites ciquita ciquitamos ciquitáis ciquiten | ciquitaba ciquitabes ciquitaba ciquitábamos / ciquitábemos ciquitabais / ciquitabeis ciquitaben | ciquité ciquitasti / ciquitesti ciquitó ciquitemos ciquitastis / ciquitestis ciquitaron | ciquitara / ciquitare ciquitaras / ciquitares ciquitara / ciquitare ciquitáramos / ciquitáremos ciquitarais / ciquitareis ciquitaran / ciquitaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ciquite ciquitas / ciquites ciquite ciquitemos ciquitéis ciquitan / ciquiten | ciquitara / ciquitare ciquitaras / ciquitares ciquitara / ciquitare ciquitáramos / ciquitáremos ciquitarais / ciquitareis ciquitaran / ciquitaren | ciquitaré ciquitarás ciquitará ciquitaremos ciquitaréis ciquitarán | ciquitaría ciquitaríes ciquitaría ciquitaríamos / ciquitaríemos ciquitaríais / ciquitaríeis ciquitaríen | ||
| Infinitivu | ciquitar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ciquitando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ciquita ciquitái |
Flexona como: falar
forma nominal : ciquitada
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana