| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| antroido antroides antroida antroidamos antroidáis antroiden | antroidaba antroidabes antroidaba antroidábamos / antroidábemos antroidabais / antroidabeis antroidaben | antroidé antroidasti / antroidesti antroidó antroidemos antroidastis / antroidestis antroidaron | antroidara / antroidare antroidaras / antroidares antroidara / antroidare antroidáramos / antroidáremos antroidarais / antroidareis antroidaran / antroidaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| antroide antroidas / antroides antroide antroidemos antroidéis antroidan / antroiden | antroidara / antroidare antroidaras / antroidares antroidara / antroidare antroidáramos / antroidáremos antroidarais / antroidareis antroidaran / antroidaren | antroidaré antroidarás antroidará antroidaremos antroidaréis antroidarán | antroidaría antroidaríes antroidaría antroidaríamos / antroidaríemos antroidaríais / antroidaríeis antroidaríen | ||
| Infinitivu | antroidar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | antroidando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | antroida antroidái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana