| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arcoxo arcoxes arcoxa arcoxamos arcoxáis arcoxen | arcoxaba arcoxabes arcoxaba arcoxábamos / arcoxábemos arcoxabais / arcoxabeis arcoxaben | arcoxé arcoxasti / arcoxesti arcoxó arcoxemos arcoxastis / arcoxestis arcoxaron | arcoxara / arcoxare arcoxaras / arcoxares arcoxara / arcoxare arcoxáramos / arcoxáremos arcoxarais / arcoxareis arcoxaran / arcoxaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arcoxe arcoxas / arcoxes arcoxe arcoxemos arcoxéis arcoxan / arcoxen | arcoxara / arcoxare arcoxaras / arcoxares arcoxara / arcoxare arcoxáramos / arcoxáremos arcoxarais / arcoxareis arcoxaran / arcoxaren | arcoxaré arcoxarás arcoxará arcoxaremos arcoxaréis arcoxarán | arcoxaría arcoxaríes arcoxaría arcoxaríamos / arcoxaríemos arcoxaríais / arcoxaríeis arcoxaríen | ||
| Infinitivu | arcoxar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arcoxando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arcoxa arcoxái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana