| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| airo aires aira airamos airáis airen | airaba airabes airaba airábamos / airábemos airabais / airabeis airaben | airé airasti / airesti airó airemos airastis / airestis airaron | airara / airare airaras / airares airara / airare airáramos / airáremos airarais / airareis airaran / airaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| aire airas / aires aire airemos airéis airan / airen | airara / airare airaras / airares airara / airare airáramos / airáremos airarais / airareis airaran / airaren | airaré airarás airará airaremos airaréis airarán | airaría airaríes airaría airaríamos / airaríemos airaríais / airaríeis airaríen | ||
| Infinitivu | airar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | airando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | aira airái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana