| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| aliñono aliñones aliñona aliñonamos aliñonáis aliñonen | aliñonaba aliñonabes aliñonaba aliñonábamos / aliñonábemos aliñonabais / aliñonabeis aliñonaben | aliñoné aliñonasti / aliñonesti aliñonó aliñonemos aliñonastis / aliñonestis aliñonaron | aliñonara / aliñonare aliñonaras / aliñonares aliñonara / aliñonare aliñonáramos / aliñonáremos aliñonarais / aliñonareis aliñonaran / aliñonaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| aliñone aliñonas / aliñones aliñone aliñonemos aliñonéis aliñonan / aliñonen | aliñonara / aliñonare aliñonaras / aliñonares aliñonara / aliñonare aliñonáramos / aliñonáremos aliñonarais / aliñonareis aliñonaran / aliñonaren | aliñonaré aliñonarás aliñonará aliñonaremos aliñonaréis aliñonarán | aliñonaría aliñonaríes aliñonaría aliñonaríamos / aliñonaríemos aliñonaríais / aliñonaríeis aliñonaríen | ||
| Infinitivu | aliñonar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | aliñonando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | aliñona aliñonái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana