| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arrodiello arrodielles arrodiella arrodiellamos arrodielláis arrodiellen | arrodiellaba arrodiellabes arrodiellaba arrodiellábamos / arrodiellábemos arrodiellabais / arrodiellabeis arrodiellaben | arrodiellé arrodiellasti / arrodiellesti arrodielló arrodiellemos arrodiellastis / arrodiellestis arrodiellaron | arrodiellara / arrodiellare arrodiellaras / arrodiellares arrodiellara / arrodiellare arrodielláramos / arrodielláremos arrodiellarais / arrodiellareis arrodiellaran / arrodiellaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arrodielle arrodiellas / arrodielles arrodielle arrodiellemos arrodielléis arrodiellan / arrodiellen | arrodiellara / arrodiellare arrodiellaras / arrodiellares arrodiellara / arrodiellare arrodielláramos / arrodielláremos arrodiellarais / arrodiellareis arrodiellaran / arrodiellaren | arrodiellaré arrodiellarás arrodiellará arrodiellaremos arrodiellaréis arrodiellarán | arrodiellaría arrodiellaríes arrodiellaría arrodiellaríamos / arrodiellaríemos arrodiellaríais / arrodiellaríeis arrodiellaríen | ||
| Infinitivu | arrodiellar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arrodiellando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arrodiella arrodiellái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana