| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enfonso enfonses enfonsa enfonsamos enfonsáis enfonsen | enfonsaba enfonsabes enfonsaba enfonsábamos / enfonsábemos enfonsabais / enfonsabeis enfonsaben | enfonsé enfonsasti / enfonsesti enfonsó enfonsemos enfonsastis / enfonsestis enfonsaron | enfonsara / enfonsare enfonsaras / enfonsares enfonsara / enfonsare enfonsáramos / enfonsáremos enfonsarais / enfonsareis enfonsaran / enfonsaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enfonse enfonsas / enfonses enfonse enfonsemos enfonséis enfonsan / enfonsen | enfonsara / enfonsare enfonsaras / enfonsares enfonsara / enfonsare enfonsáramos / enfonsáremos enfonsarais / enfonsareis enfonsaran / enfonsaren | enfonsaré enfonsarás enfonsará enfonsaremos enfonsaréis enfonsarán | enfonsaría enfonsaríes enfonsaría enfonsaríamos / enfonsaríemos enfonsaríais / enfonsaríeis enfonsaríen | ||
| Infinitivu | enfonsar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enfonsando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enfonsa enfonsái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana