| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| englobo englobes engloba englobamos englobáis engloben | englobaba englobabes englobaba englobábamos / englobábemos englobabais / englobabeis englobaben | englobé englobasti / englobesti englobó englobemos englobastis / englobestis englobaron | englobara / englobare englobaras / englobares englobara / englobare englobáramos / englobáremos englobarais / englobareis englobaran / englobaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| englobe englobas / englobes englobe englobemos englobéis engloban / engloben | englobara / englobare englobaras / englobares englobara / englobare englobáramos / englobáremos englobarais / englobareis englobaran / englobaren | englobaré englobarás englobará englobaremos englobaréis englobarán | englobaría englobaríes englobaría englobaríamos / englobaríemos englobaríais / englobaríeis englobaríen | ||
| Infinitivu | englobar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | englobando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engloba englobái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana