| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esforguito esforguites esforguita esforguitamos esforguitáis esforguiten | esforguitaba esforguitabes esforguitaba esforguitábamos / esforguitábemos esforguitabais / esforguitabeis esforguitaben | esforguité esforguitasti / esforguitesti esforguitó esforguitemos esforguitastis / esforguitestis esforguitaron | esforguitara / esforguitare esforguitaras / esforguitares esforguitara / esforguitare esforguitáramos / esforguitáremos esforguitarais / esforguitareis esforguitaran / esforguitaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esforguite esforguitas / esforguites esforguite esforguitemos esforguitéis esforguitan / esforguiten | esforguitara / esforguitare esforguitaras / esforguitares esforguitara / esforguitare esforguitáramos / esforguitáremos esforguitarais / esforguitareis esforguitaran / esforguitaren | esforguitaré esforguitarás esforguitará esforguitaremos esforguitaréis esforguitarán | esforguitaría esforguitaríes esforguitaría esforguitaríamos / esforguitaríemos esforguitaríais / esforguitaríeis esforguitaríen | ||
| Infinitivu | esforguitar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esforguitando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esforguita esforguitái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana