| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espleno esplenes esplena esplenamos esplenáis esplenen | esplenaba esplenabes esplenaba esplenábamos / esplenábemos esplenabais / esplenabeis esplenaben | esplené esplenasti / esplenesti esplenó esplenemos esplenastis / esplenestis esplenaron | esplenara / esplenare esplenaras / esplenares esplenara / esplenare esplenáramos / esplenáremos esplenarais / esplenareis esplenaran / esplenaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esplene esplenas / esplenes esplene esplenemos esplenéis esplenan / esplenen | esplenara / esplenare esplenaras / esplenares esplenara / esplenare esplenáramos / esplenáremos esplenarais / esplenareis esplenaran / esplenaren | esplenaré esplenarás esplenará esplenaremos esplenaréis esplenarán | esplenaría esplenaríes esplenaría esplenaríamos / esplenaríemos esplenaríais / esplenaríeis esplenaríen | ||
| Infinitivu | esplenar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esplenando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esplena esplenái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana