| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espolvo espolves espolva espolvamos espolváis espolven | espolvaba espolvabes espolvaba espolvábamos / espolvábemos espolvabais / espolvabeis espolvaben | espolvé espolvasti / espolvesti espolvó espolvemos espolvastis / espolvestis espolvaron | espolvara / espolvare espolvaras / espolvares espolvara / espolvare espolváramos / espolváremos espolvarais / espolvareis espolvaran / espolvaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espolve espolvas / espolves espolve espolvemos espolvéis espolvan / espolven | espolvara / espolvare espolvaras / espolvares espolvara / espolvare espolváramos / espolváremos espolvarais / espolvareis espolvaran / espolvaren | espolvaré espolvarás espolvará espolvaremos espolvaréis espolvarán | espolvaría espolvaríes espolvaría espolvaríamos / espolvaríemos espolvaríais / espolvaríeis espolvaríen | ||
| Infinitivu | espolvar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espolvando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espolva espolvái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana