| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esraigono esraigones esraigona esraigonamos esraigonáis esraigonen | esraigonaba esraigonabes esraigonaba esraigonábamos / esraigonábemos esraigonabais / esraigonabeis esraigonaben | esraigoné esraigonasti / esraigonesti esraigonó esraigonemos esraigonastis / esraigonestis esraigonaron | esraigonara / esraigonare esraigonaras / esraigonares esraigonara / esraigonare esraigonáramos / esraigonáremos esraigonarais / esraigonareis esraigonaran / esraigonaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esraigone esraigonas / esraigones esraigone esraigonemos esraigonéis esraigonan / esraigonen | esraigonara / esraigonare esraigonaras / esraigonares esraigonara / esraigonare esraigonáramos / esraigonáremos esraigonarais / esraigonareis esraigonaran / esraigonaren | esraigonaré esraigonarás esraigonará esraigonaremos esraigonaréis esraigonarán | esraigonaría esraigonaríes esraigonaría esraigonaríamos / esraigonaríemos esraigonaríais / esraigonaríeis esraigonaríen | ||
| Infinitivu | esraigonar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esraigonando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esraigona esraigonái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana