| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mefro mefres mefra meframos mefráis mefren | mefraba mefrabes mefraba mefrábamos / mefrábemos mefrabais / mefrabeis mefraben | mefré mefrasti / mefresti mefró mefremos mefrastis / mefrestis mefraron | mefrara / mefrare mefraras / mefrares mefrara / mefrare mefráramos / mefráremos mefrarais / mefrareis mefraran / mefraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mefre mefras / mefres mefre mefremos mefréis mefran / mefren | mefrara / mefrare mefraras / mefrares mefrara / mefrare mefráramos / mefráremos mefrarais / mefrareis mefraran / mefraren | mefraré mefrarás mefrará mefraremos mefraréis mefrarán | mefraría mefraríes mefraría mefraríamos / mefraríemos mefraríais / mefraríeis mefraríen | ||
| Infinitivu | mefrar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mefrando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mefra mefrái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana