| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| presllo preslles preslla presllamos preslláis presllen | presllaba presllabes presllaba presllábamos / presllábemos presllabais / presllabeis presllaben | presllé presllasti / presllesti preslló presllemos presllastis / presllestis presllaron | presllara / presllare presllaras / presllares presllara / presllare preslláramos / preslláremos presllarais / presllareis presllaran / presllaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| preslle presllas / preslles preslle presllemos preslléis presllan / presllen | presllara / presllare presllaras / presllares presllara / presllare preslláramos / preslláremos presllarais / presllareis presllaran / presllaren | presllaré presllarás presllará presllaremos presllaréis presllarán | presllaría presllaríes presllaría presllaríamos / presllaríemos presllaríais / presllaríeis presllaríen | ||
| Infinitivu | presllar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | presllando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | preslla presllái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana