| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ronso ronses ronsa ronsamos ronsáis ronsen | ronsaba ronsabes ronsaba ronsábamos / ronsábemos ronsabais / ronsabeis ronsaben | ronsé ronsasti / ronsesti ronsó ronsemos ronsastis / ronsestis ronsaron | ronsara / ronsare ronsaras / ronsares ronsara / ronsare ronsáramos / ronsáremos ronsarais / ronsareis ronsaran / ronsaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ronse ronsas / ronses ronse ronsemos ronséis ronsan / ronsen | ronsara / ronsare ronsaras / ronsares ronsara / ronsare ronsáramos / ronsáremos ronsarais / ronsareis ronsaran / ronsaren | ronsaré ronsarás ronsará ronsaremos ronsaréis ronsarán | ronsaría ronsaríes ronsaría ronsaríamos / ronsaríemos ronsaríais / ronsaríeis ronsaríen | ||
| Infinitivu | ronsar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ronsando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ronsa ronsái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana